Czwartek, 27 czerwca 2024

Walne Zebranie Członków LOT Marina

Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” podsumowali rok 2012. W czwartek 21 marca w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Wityng” w Mikorzynie członkowie LOT-u podsumowania działalność Stowarzyszenia za rok ubiegły. Najważniejszym punktem spotkania było udzielenie Zarządowi absolutorium, podjęto ponadto uchwałę o przyjęciu sprawozdania merytorycznego i finansowego za rok 2012, a także przedstawiono plan działania oraz plan finansowy na rok 2013.

W trakcie spotkania dyskutowano również o najważniejszych aspektach turystyki w Wielkopolsce, w tym w szczególności regionu konińskiego. Swój głos zabrali zaproszeni goście m.in.: Ewa Przydrożny (dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej) przedstawiła zarys projektu mającego na celu promocję szlaku wodnego Wielkiej Pętli Wielkopolski, Krystyna Pawlak (wicestarosta powiatu łęczyckiego) wraz z Jackiem Ziółkowski (prezesem LOT „Centralny Łuk Turystyczny) przedstawili wizję współpracy regionu konińskiego i ziemi łęczyckiej, natomiast Andrzej Miller (wiceprezes konińskiego oddziału PTTK) podkreślił znaczenie zabytków Konina i okolic na tle mapy turystycznej naszego kraju. Nie zabrakło również PWSZ w Koninie – uczelnię reprezentował doc. dr Piotr Inerowicz dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia.

PWSZ w Koninie jest członkiem stowarzyszenia LOT Mariana. Współpraca z stowarzyszeniem z roku na rok rozwija się, czego przykładem może być wspólnie organizowany konkurs fotograficzny „Subregion koniński w barwach jesienno – zimowych”, wymiana materiałów promocyjnych oraz współpraca na polu naukowym.

Źródło: www.lotmarina.pl