WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Czwartek, 27 czerwca 2024

Kontrapunkty i autonomie

 
 
Kontrapunkty i autonomie /pomiędzy dźwiękiem a obrazem/
  • Antonina Weber: WYŚCIGI
(improwizacje na violi da gamba do partytury graficznej) TYTURY GRAFICZNE IMPROWIZOWANE NA VIOLI DA GAMBA PARTYTURY GRAFIPROWOLI DA GA
  • Adam Nowaczyk, Marcin Olejniczak: POWIDOKI   (performatywne działanie dźwiękowo-malarskie)
 
Galeria Pod Biblioteką, PWSZ w Koninie

5 marca 2014 r.

 godz. 13.00
 
Zapraszamy na drugą odsłonę projektu Kontrapunkty i autonomie /pomiędzy dźwiękiem a obrazem/. Pierwsze wydarzenie miało charakter ekspozycyjny - w przestrzeni galerii znalazły się prace studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (rysunki, obiekty, video, instalacja) podejmujące zagadnienie relacji pomiędzy dźwiękiem a obrazem. Inny, działaniowy charakter, ma propozycja drugiego spotkania, w ramach którego zaprezentowane zostaną prace pt. WYŚCIGI i POWIDOKI. Realizacje te (w zamyśle) mają ukazać korespondencję i zwrotność między sferą obrazową i dźwiękową podczas aktywności twórczej osadzonej w konkretnej przestrzeni i czasie.  
 
 
O wykonawcach:
 
Antonina Weber. Studentka III roku pedagogiki sztuki z grafiką warsztatową na wydziale Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz instrumentalistyki w Zakładzie Instrumentów Historycznych na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Uczy się gry na violi da gamba w klasie prof. Kazimierza Pyzika, który jest specjalistą zarówno w dziedzinie muzyki dawnej, jak i współczesnej, kompozytorem, twórcą partytur graficznych oraz spektakli teatru instrumentalnego. Kolejną inspiracją do tworzenia oraz grania z partytur graficznych była pracownia Książki Artystycznej dr. Tomasza Wilmańskiego na UAP, gdzie w 2014 roku powstała partytura oraz voice performance wykonywany przy akompaniamencie violi da gamba. Jest członkiem zespołu Luthien Consort, który wykonuje muzykę renesansową.
 
Adam Nowaczyk. W latach 1997–2002 studiował na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w pracowni prof. Jacka Waltosia). Od 2013 roku prowadzi XIII Pracownię Rysunku  na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Jest autorem 14 wystaw indywidualnych i uczestnikiem ponad dwudziestu wystaw i prezentacji zbiorowych. Współorganizował ogólnopolski projekt Teraz Rysunek (UAP Poznań), współtworzy laboratorium bez adresu. Od współpracuje z wydawnictwem muzycznym Multikulti Project oraz z Galerią Pod Biblioteką - PWSZ w Koninie. Zajmuje się również wykonawstwem muzyki chóralnej (Musica VIVA), w latach 1995-2003 eksperymentalno-improwizowanymi  działaniami w obszarze muzyki (Grupa Twórcza MY).
 
 
Marcin Olejniczak. Socjolog i pedagog. Aktualnie jest wykładowcą w Katedrze Pedagogiki i Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie. Od 1996 roku realizuje i prezentuje projekty intermedialne, koncertuje indywidualnie i w zespołach. W latach 1995-2003 współtworzył Grupę Twórczą MY, aktualnie jest członkiem zespołów Monopium i Opiumathic. W ostatnich realizacjach bazuje na improwizacji, intuicyjnym programowaniu, próbach rekonfiguracji i dekonstrukcji dźwięku (z uwzględnieniem obiektów, głosu ludzkiego i audiosfery codzienności) oraz poszukiwaniach dźwiękowych reprezentacji śladów pamięci. Współpracuje z Galerią Pod Biblioteką - PWSZ w Koninie oraz Galerią CKiS Wieża Ciśnień w Koninie (od 2013 roku jest kuratorem przeglądu RESTYTUCJE).
 
 

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki