Czwartek, 27 czerwca 2024

Erasmus w szkole podstawowej

Studenci z zagranicy, którzy dzięki programowi Erasmus studiują w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, odwiedzili 14 grudnia Szkołę Podstawową nr 4 w Koninie. Mieli niepowtarzalną okazję sprawdzić, jak radzą sobie z językiem polskim.

Eduardo, Faruk, Mustafa, Abdu i Fethullah, w ramach przedmiotu język polski dla cudzoziemców, rozmawiali z uczniami klasy drugiej o swoich rodzinach. – Jednak zabawy na gruncie słownictwa dotyczącego rodziny stworzyły okazję, żeby dzieci nauczyły się formuł powitania i pożegnania w języku tureckim, portugalskim i turkmeńskim – opowiada Wiesława Kozłowska, która tę wielojęzyczną lekcję poprowadziła. Gości po szkole oprowadziła inna nauczycielka, Dorota Śliwińska, natomiast wicedyrektor szkoły, Jolanta Sobczyk, przekonała studentów, że są w najlepszej konińskiej szkole podstawowej. – Wizyta i niecodzienna wielojęzyczna lekcja skończyła się wylewnymi pożegnaniami i zapewnieniami, że dzieci chętnie jeszcze raz spotkają się z sympatycznymi studentami – kończy relację Wiesława Kozłowska, która jest również pracownikiem dydaktycznym w Zakładzie Pedagogiki PWSZ w Koninie.

• DSCN5138
  • DSCN5139