Czwartek, 27 czerwca 2024

Nietuzinkowe prezentacje naszej uczelni

Po przerwie (spowodowanej feriami) Biuro ds. Promocji ponownie ruszyło do szkół ponadgimnazjalnych, gdzie przeprowadza spotkania informacyjne o PWSZ w Koninie. Najczęściej mają one charakter prezentacji multimedialnej.

W niektórych szkołach, które chcą by młodzież podszkoliła sobie język angielski, są one zorganizowane troszkę inaczej niż standardowe spotkania promocyjne. Bowiem wraz z pracownikiem uczelni (Dariusz Wiliński) prowadzą je erazmusowcy – studenci z Turcji. Opowiadają oni o tym jak fajnie studiuje się w Koninie i o możliwościach wyjazdów na studia zagraniczne w ramach Erasmusa+ oraz o Turcji, dokąd nasi przyszli studenci też będą mogli wyjechać.

Mimo, że prezentacje te prowadzone są po angielsku, cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży. Na początku lutego 2016 r. odbyły się dwa takie spotkania. W pierwszym, w Zespole Szkół im Powstańców Wlkp. w Bielicach (2 lutego), wzięło udział ponad 200 uczniów, zaś w drugim, 3 lutego w „Koperniku”, ponad 100. W promocję uczelni włączyli się Nasim Khavari, Faruk Salva i Mustafa Erisen, których niestety żegnamy już, gdyż 6 lutego kończą swoją przygodę z Koninem i PWSZ-em i wracają do Turcji.
erjom

• DSC_0309 (Kopiowanie)