Poniedziałek, 1 lipca 2024

Deregulacja dostępu do zawodów

Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz innymi resortami opracowało, pod hasłem "deregulacji dostępu do zawodów", szeroki projekt legislacyjny, mający na celu znaczne ułatwienie absolwentom uczelni dostępu do zawodów regulowanych.

Deregulacja została zainicjowana przede wszystkim z myślą o ludziach młodych, którzy opuszczając mury szkoły wyższej, stykają się często z nieuzasadnionymi barierami w dostępie do wymarzonego zawodu, nierzadko przekreślającymi plany dalszej kariery zawodowej.

Na witrynie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości pod adresem www.deregulacja.ms.gov.pl można uzyskać wszelkie niezbędne informacje.