Poniedziałek, 1 lipca 2024

Mundury na uczelni

Prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie spotkał się 4 lutego ze studentami Koła  Naukowego „Bastion". Ideą przewodnią nowo powstałego koła jest integracja środowisk studenckiego i specjalistów ds. bezpieczeństwa.

Koło „Bastion” powołano w styczniu tego roku. Tworzą je studenci uruchomionego w tym roku akademickim nowego kierunku – bezpieczeństwo wewnętrzne.
Spotkanie z rektorem Pawlakiem dotyczyło przedstawienia planów i statutu koła. Rozmawiano o zaangażowaniu się jego członków w działania promujące kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne. Z tego powodu, jak i dla zaznaczenia specyfiki kierunku od nowego semestru studenci BW w wybrany dzień tygodnia będą przychodzić na zajęcia w mundurach moro. Ich zakup częściowo sfinansuje uczelnia.

Do statutowych zadań członków z „Bastionu” będą należały cykliczne: szkolenia dla studentów z udzielania pierwszej pomocy i samoobrony, organizowanie gier miejskich, przeprowadzanie ankiet i konkursów wiedzy na temat służb mundurowych, spotkania z służbami mundurowymi, a także aktywne uczestnictwo w obchodach ważnych świąt państwowych. Poza tym współpraca z jednostkami paramilitarnymi, organizowanie seminariów, konferencji, odczytów i dyskusji, związanych z działalnością koła oraz udział w podobnych inicjatywach organizowanych przez innych, organizacja wycieczek dydaktycznych i obozów.
Skład zarządu stanowią studenci I roku BW: Barbara Lewandowska (przewodnicząca), Jakub Zomerfeld (zastępca) i Andżelika Świątnicka (sekretarz). Opiekunem koła jest prof. Wojciech Nowiak.
aria
  • DSC07115