Niedziela, 30 czerwca 2024

Studenci bezpieczeństwa wewnętrznego na zajęciach terenowych

Zajęcia terenowe na bezpieczeństwie wewnętrznym mają służyć jak najlepszemu przygotowaniu studentów do pracy zawodowej. Studenci II roku studiów stacjonarnych 16 października 2004 r. uczestniczyli w takich zajęciach zorganizowanych przez Agencję Ochrony Osób i Mienia „Delta Security”.

Uczelnia współpracuje z Agencją Ochrony Osób i Mienia „Delta Security” od początku 2013 r. Studenci odbywają w niej praktyki oraz uczestniczą w zajęciach terenowych organizowanych przez Agencję. Pierwsze takie zajęcia w tym roku akademickim odbyły się 16 października. Po krótkim wstępie teoretycznym w siedzibie „Delta Security” studenci udali się do obiektu ochranianego przez Agencję, gdzie zapoznali się ze sposobami jej zabezpieczania (monitoring, alarmy, sposoby rozmieszczania kamer itd.). Następnie obserwowali interwencję grupy szybkiego reagowania, która została wezwana do obiektu (stacja paliw) po włączeniu alarmu przez pracownika. Mieli okazję zapoznać się z procedurami postępowania, według których działają pracownicy agencji ochrony w takiej sytuacji. Oczywiście były to tylko ćwiczenia, jednak mogli zobaczyć „na żywo” na czym polega praca w takiej firmie. Nie jest to spijanie kawy w samochodzie, ale wymagająca ciągłej czujności praca, gdzie działa się według procedur zgodnie z prawem. Studenci zgodnie stwierdzili, że zajęcia takie bardzo im się podobają – To takie podglądanie teorii w praktyce. Tu się uczymy jak wszystko wygląda i działa w realu. Na takie zajęcia warto chodzić – dodali.

Jak powiedział Adrian Ciastowicz z „Delta Security”, studenci wykazują się ogromnym zaangażowaniem w zajęcia. – Mogą zobaczyć, że jest to ciężka i bardzo odpowiedzialna praca. Mają mnóstwo pytań i widać, ze rodzą się one w trakcie zajęć – wyciągają wnioski z obserwacji, mają ciekawe pomysły na potencjalne działania, są zaangażowani. Widzę ogromny sens takich zajęć. Po ukończeniu studiów absolwenci będą bardzo dobrze przygotowani do pracy od strony praktycznej. Jako potencjalny pracodawca „wyłowiłem” już kilka osób, które z pewnością znajdą zatrudnienie w naszej agencji.

ekdar
  • DSC03179