Niedziela, 30 czerwca 2024

Egzamin na strzelnicy

Zawodami strzeleckimi i gorącym bigosem zakończyli zajęcia terenowe na strzelnicy studenci II roku bezpieczeństwa wewnętrznego.

W pierwszej części zawodów uczestnicy przystąpili do współzawodnictwa w konkurencjach: strzelanie z karabinu sportowego w postawie leżącej i klęczącej oraz strzelanie z pistoletu sportowego. W klasyfikacji łącznej najlepszy wynik uzyskała Kinga Kwiecińska, drugi ‒ Joanna Szymańska, a trzeci ‒ Mateusz Góralski.
W drugiej części kursanci podzielili się na trzyosobowe drużyny, które rozegrały pojedynki strzeleckie w systemie „każdy z każdym”. Wygrywała ta drużyna, która w krótszym czasie trafiła w trzy, czyli wszystkie koła w tarczy biathlonowej przeciwnika. Rywalizacja była bardzo zażarta i do tego utrudniona, ponieważ walczące drużyny musiały dobiec do stanowisk strzeleckich pokonując dystans 50 m.

Oficjalne zakończenie odbyło się w budynku-sali, gdzie uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu, odczytano oceny końcowe, a prowadzący przedstawili podsumowującą prezentację multimedialną. Czynnikiem rozgrzewającym ten pochmurny jesienny był dzień gorący bigos z kiełbasą, który serwował p. Lech Książczak.

Zawody, które przeprowadzono 20 listopada 2014 roku na strzelnicy LOK w Potażnikach, były podsumowaniem całego kursu strzeleckiego i jednocześnie sprawdzianem umiejętności strzeleckich studentów bezpieczeństwa wewnętrznego.
red./ aria
  • IMG_2010