Niedziela, 30 czerwca 2024

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE „Postępowanie w sprawach nieletnich”

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE
„Postępowanie w sprawach nieletnich”

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku zaprasza studentów I i II stopnia do udziału w konkursie „Postępowanie w sprawach nieletnich”.
Celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat postępowania w sprawach nieletnich oraz instytucji Rzecznika Praw Dziecka.

Konkurs składa się z dwóch etapów – części pisemnej oraz ustnej. W zakresie części pisemnej uczestnicy powinni przygotować esej na jeden z poniższych tematów:

1. Demoralizacja nieletnich i jej przejawy we współczesnej Polsce.
  2. Czyny karalne najczęściej popełniane przez nieletnich i ich charakterystyka.
  3. Przyczyny demoralizacji i przestępczości nieletnich.
  4. Środki przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich.
  5. Kryteria doboru środków wychowawczych, leczniczych oraz poprawczych wobec nieletnich dopuszczających się czynów karalnych lub wykazujących inne przejawy demoralizacji.
  6. Rzecznik Praw Dziecka jako krajowy strażnik praw dziecka.

Eseje (max. do 25 tys. znaków ze spacjami) proszę wysyłać – w terminie do 15 marca 2015 r. – na adres: krzysztof.czarnecki@pwsz.wloclawek.pl
W części ustnej konkursu wezmą udział osoby, których prace zostały zakwalifikowane do etapu II-go przez jury powoływane przez organizatora.
Trzech pierwszych laureatów otrzyma w nagrodę pięciodniową wycieczkę do Brukseli oraz nagrody rzeczowe. Laureaci miejsc IV-V otrzymują nagrody rzeczowe.
Szczegóły konkursu zostały opisane w regulaminie dostępnym na stronie internetowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!