Niedziela, 30 czerwca 2024

Studenci II roku na zajęciach trenowych w pogotowiu

W czasie zajęć studenci  zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, szpitalnego oddziału ratunkowego, organizacją centrum powiadamiania ratunkowego i w jaki sposób funkcjonują lotnicze zespoły ratownictwa medycznego. Ponadto studenci zostali poinformowani na czym polega MEDEVAC, czyli transport rannych z pola walki w siłach zbrojnych. Studentów poinformowano również o przeznaczeniu Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej jak i ogólnych zasadach planowania akcji kurierskich na szczeblu WKU i starostwa gminy.

Antoni Antkiewicz