Środa, 17 lipca 2024

IV Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Współczesne wyzwania i zagrożenia w oczach młodego pokolenia pt. Oblicza Współczesnej Migracji” (2016-04-26) (news)

„Współczesne wyzwania i zagrożenia w oczach młodego pokolenia pt. Oblicza Współczesnej Migracji” to tytuł IV Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego w którym uczestniczyli studenci II i III roku kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Konferencję zorganizował Papieski Wydział Teologiczny Collegium Bobolanum w Warszawie.

Podczas tegorocznego sympozjum studenci reprezentujący uczelnie z całego kraju prezentowali czym są i jak wyglądają obecne oblicza migracji.
Studenci PWSZ w Koninie przedstawili obraz migracji w nastepujących ujęciach: Patryk Lewandowski (studia niestacjonarne) „Wpływ imigrantów na małe społeczności lokalne na przykładzie gminy Kazimierz Biskupi”; Bartosz Rachuba Żółte niebezpieczeństwo” – wybrane aspekty chińskich emigrantów do USA", Kamil Lewicki „Historia Stanów Zjednoczonych jako przykład rozwiązań problemów emigracyjnych”, Anna Ratajczyk „Oblicza emigracji zarobkowej na wybranym przykładzie”, Marta Wojewoda „Zagrożenia migracyjne na przykładzie Niemiec”, Natalia Szczechowicz „Fala imigrantów - dramat dla współczesnej Europy”, Patryk Lewandowski (studia stacjonarne) „Finansowy powód emigracji Polaków”.

Wystąpienia naszych studentów spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i zostały pozytywnie przyjęte przez uczestników sympozjum!

Opiekunem studentów był prof. nadzw. dr hab. Ireneusz Dziubek.

Sympozjum odbyło się 26 kwietnia 2016 r.

Zdjęcia pobrane ze strony: http://www.bobolanum.edu.pl/galerie-zdjec/iv-ogolnopolskie-sympozjum-naukowe-oblicza-wspolczesnych-migracji-26-04-2016