Poniedziałek, 17 czerwca 2024

KONFERENCJA " Twoje Bezpieczeństwo - nasza Sprawa"

W dniu 9 października 2017 r. o godz. 10.00 w Konińskim Domu Kultury odbyła się konferencja zorganizowana przez Komendanta Miejskiego Policji w Koninie pt. Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa. Była to 70. sesja projektu polskiej i holenderskiej policji. W tym wydarzeniu wzięli udział zarówno pracownicy administracji publicznej, osoby pracujące z młodymi ludźmi, jak i studenci I roku kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne PWSZ w Koninie. Spotkanie było w szczególności skierowane do młodych ludzi oraz miało na celu przedstawienie zagrożeń podczas wyjazdów zagranicznych oraz zwiększenie świadomości potencjalnych zarobkowiczów. Prelekcję pt. „Twoje bezpieczeństwo nasza sprawa – praca w Holandii” poprowadziła holenderska funkcjonariuszka policji p. Irena de Ruig, która omówiła jedną z form handlu ludźmi, wyjaśniła na czym polega problem wyzysku pracownika przez zagranicznego pracodawcę oraz podała wskazówki jak należy przygotować się do wyjazdu do pracy w obcym kraju. Natomiast prof. nadzw. dr. hab. Teresa Sołtysiak wygłosiła wykład pt. „Szczególne formy sprzedaży drugiego człowieka i siebie w narastającym konsumeryzmie”, w którym poruszyła kwestie prostytucji, globalizacji, konsumeryzmu i materializmu w dzisiejszym świecie. Uczestnictwo w konferencji miało wymiar nie tylko poznawczy i edukacyjny, ale również prewencyjny i praktyczny.

Anna Grzebielucha, studentka I roku BW

Zdjęcia: konin.policja.gov.pl