Poniedziałek, 10 czerwca 2024

Zajęcia na terenie KMP w Koninie

W dniu 17 grudnia 2018r. na terenie Komendy Miejskiej Policji w Koninie odbyły się zajęcia we współpracy z mł. asp. Michałem Radziemskim. Studenci III roku bezpieczeństwa wewnętrznego zostali zapoznani z metodyką oraz formą zabezpieczania, identyfikacji dowodów oraz śladów kryminalistycznych. Przedstawiono podział charakterystycznych śladów oraz praktyczne aspekty ich wykonania w życiu codziennym.
Według studentów praktyczne zajęcia przeprowadzone poza uczelnią są przydatne i obrazują w inny sposób wiedzę, którą zdobywa się na zajęciach. To spotkanie pozwoliło im szerzej poznać wykonywane zadania- wielu z nich po zakończeniu studiów planuje ubiegać się o przyjęcie do pracy w policji.