Niedziela, 9 czerwca 2024

Akademia Młodego Studenta

W ramach Akademii Młodego Studenta 21 marca 2019 r. naszą Uczelnię odwiedzili nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 im. Bohaterów Westerplatte w Koninie. Klasy 8A i 8B wysłuchały wykładu pt. Czy komputer może myśleć? Czyli o sztucznej inteligencji słów kilka ... wygłoszonego przez p. dra Pawła Sobczaka, wykładowcę Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Informatyki.
Celem wykładu było zaprezentowanie najnowszych osiągnięć naukowych na styku informatyki, neurologii i psychologii oraz przybliżenie uczniom Uczelni wraz z prowadzonymi na niej kierunkami.

A. Waligórska-Kotfas