Niedziela, 19 maja 2024

Zajęcia na terenie KMP w Koninie

W dniu 17 kwietnia 2019 r. studenci III roku kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, specjalność: Formacje Umundurowane i Uzbrojone uczestniczyli w zajęciach ze środków przymusu bezpośredniego i broni palnej zorganizowanych w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie. Prowadzili je wspólnie z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Romanem Pankowskim instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego: asp. szt. Dariusz Staszak i asp. Grzegorz Jankowski.
Zajęcia odbywały się w Auli im. Sierżanta Zdzisława Karczewskiego oraz w strzelnicy Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Młodzież zapoznana została z podstawowymi środkami przymusu bezpośredniego, przepisami dotyczącymi warunków i zasad użycia tych środków, a także z jednostkami broni palnej, będącymi w codziennym użytkowaniu przez funkcjonariuszy Policji.