Poniedziałek, 10 czerwca 2024

Spawanie światłowodów - zajęcia warsztatowe

W dniu 02.04.2019 r. studenci III roku Informatyki PWSZ Konin: Rafał Bajdek, Maciej Ostrowski, Patryk Kurczodyna, Magdalena Widzyk, pod opieką Pana mgr inż. Jerzego Mijalskiego przeprowadzili zajęcia warsztatowe. Tematem zajęć  było spawanie światłowodów. Uczestnikami tych zajęć byli uczniowie klas technik informatyk z Zespołu Szkół Technicznych w Koninie.
Studenci omówili i wykonali pokaz łączenia światłowodu a następnie nadzorowali ćwiczenia podczas spawania.  Uczestnicy zdobyli umiejętność obsługi spawarek światłowodowych i samodzielnego spawania światłowodów. Poznali narzędzia do wykonywania złącza światłowodowego, a także w jaki sposób przygotowuje się kabel i włókna  światłowodowe. X
Słuchacze dowiedzieli się jakich błędów unikać podczas spawania włókien światłowodowych. Każdy z uczniów mógł się zapoznać z obsługą spawarki światłowodowej oraz wykonać samodzielnie kilka spawów. Dowiedzieć się w jaki sposób szacowane są tłumienności połączenia spajanego oraz na czym polega ochrona spawu.
Uczniowie z klasy technik informatyk z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem brali udział w zajęciach.