Sobota, 8 czerwca 2024

„Razem dla bezpieczeństwa”- innowacyjny program na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie

W dniu 13 grudnia 2017 roku studenci I i II roku kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” uczestniczyli w konferencji inaugurującej projekt pod nazwą „Razem dla bezpieczeństwa”. Projekt, który ma na celu realizację działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa, do którego funkcjonariusze Policji zaprosili wszystkich włodarzy powiatu konińskiego, organizacje rządowe oraz pozarządowe, jak również zaprzyjaźnionych partnerów. Projekt, który realizowany będzie od stycznia do grudnia 2018 roku ma za zadanie przybliżenie instytucji państwowych do swoich obywateli oraz zrozumienie i przeciwdziałanie problemom pojawiającym się w ich życiu.

Podczas Konferencji prelegenci przybliżyli mieszkańcom Konina sylwetki dzielnicowych oraz ich codzienne obowiązki. Zwrócono również uwagę na aplikację „Moja Komenda”, która jest ogólnodostępna, ułatwia lokalizowanie komend i komisariatów oraz zapewnia kontakt obywateli z dzielnicowymi. Na Konferencji zgromadziło się kilkaset osób, w tym m.in.: zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, zastępca Prezydenta Konina, burmistrzowie i wójtowie z okolicznych miast i gmin. Istotnym elementem Konferencji było podpisanie porozumienia pomiędzy wspomnianymi uczestnikami na rzecz działania dla bezpieczeństwa Konina i okolic.

Mateusz Kapuściński, II BW

Zdjęcia: konin.policja.gov.pl