Sobota, 18 maja 2024

Szkolenie z obsługi Jednolitego Systemu Antyplagiatowego

W dniu 27 marca 2019 r. w naszej Uczelni odbyło się szkolenie dla promotorów z obsługi Jednolitego Systemu Antyplagiatowego.

W szkoleniu uczestniczyli zarówno pracownicy naszej Uczelni jak i pracownicy Uczelni, które wchodzą w skład Związku Wielkopolskich Publicznych Uczelni Zawodowych.

Szkolenie z zakresu obsługi i interpretacji raportu z systemu JSA przeprowadziła Pani Sylwia Zarańska - trener w Ośrodku Przetwarzania Informacji PIB, który jest dostawcą JSA.
Na szkoleniu uczestnicy zapoznali się m. in. z:
• obsługą interfejsu JSA;
• procesem dodawania i badania pracy;
• etapami badania pracy - zakładanie badania, obsługa zlecenia;
• manipulacjami na tekście wprowadzanymi przez studentów;
• interpretacją analizy tekstu i procentowego rozmiaru podobieństwa.