Środa, 26 czerwca 2024

Językowi pasjonaci

Gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych sprawdzali swoją wiedzę językową. Wszystko z okazji Dnia Instytutu Neofilologii w konińskim PWSZ.
Uroczystość połączona z zabawą pod hasłem „Humor, ironia, satyra” odbyła się w centrum wykładowo-dydaktycznym PWSZ w Morzysławiu. Tam, pasjonaci języka angielskiego i niemieckiego mogli sprawdzić swoją wiedzę.

Studenci przygotowali dla swoich młodszych kolegów konkurs recytatorski i tłumaczeniowy. Później konińska młodzież prezentowała prace plastyczne oraz obcojęzyczne skecze teatralne.

Każdy z konkursów był oceniany odrębnie. W skład jury weszli dyrekcja, pracownicy i studenci Instytutu Neofilologii oraz pracownicy KDK i CKiS. Komisja oceniała zdolności językowe uczestników, a także oryginalność i świeżość ujęcia tematu. Dodatkowym punktem był humorystyczny motyw przewodni.

Najlepszymi okazali się Michał Jóźwiak z II Liceum w konkursie tłumaczeniowym, Damian Kucharski z Liceum w Słupcy w konkursie recytatorskim w sekcji angielskiej i Joanna Olejnicka z Liceum w Izbicy Kujawskiej w sekcji niemieckiej.
Pierwszą nagrodę w konkursie plastycznym otrzymały: Patrycja Kmiec, Patrycja Broda i Agnieszka Stępniewska. Natomiast w konkursie teatralnym wyróżnienia zdobyły klasy IF i IIIG z II Liceum w Koninie.

Poza konkursem, młodzież mogła również wysłuchać wykładów pracowników Instytutu Neofilologii.