Poniedziałek, 24 czerwca 2024

PWSZ w Koninie w szkołach ponadgimnazjanych

W okresie od  grudnia do końca lutego 2013 r. przedstawiciele PWSZ w Koninie odwiedzili  blisko 30 szkół w Koninie i powiecie konińskim oraz w powiatach tureckim, słupeckim, kolskim i włocławskim. Łącznie w spotkaniach wzięło udział ponad 1500 uczniów. Przeprowadzono 50 spotkań z młodzieżą, które miały charakter prezentacji połączonej z pokazem multimedialnym.

Podczas spotkań przedstawiano ofertę edukacyjną Uczelni i możliwości znalezienia pracy                po ukończeniu konkretnego kierunku będącego w ofercie PWSZ w Koninie. Zachęcano młodzież do studiowania na naszej Uczelni, wskazując na jej atuty, takie jak świetna baza dydaktyczna, doskonała kadra naukowa, system stypendialny, dobra lokalizacja, możliwości zakwaterowania w akademikach czy możliwości wyjazdów zagranicznych. Warto dodać że, PWSZ w Koninie jest jedyną uczelnią państwową w regionie i cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży.

Spotkania prowadzili pracownicy Działu Promocji ora studenci politologii: Mirosław Jeżyk, Dominika Socha, Katarzyna Jaworska, Marta Szymkiewicz i pracy socjalnej: Ewelina Prus, Aleksandra Stańczak. W spotkaniach brała udział także dr Natalia Klejdysz z Instytutu Politologii.

• DSC09528
  • DSC09529