Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Spotkanie Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego w PWSZ w Koninie

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie odbyło się 9 marca posiedzenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwo Neofilologicznego, w którym prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ, pełni funkcję Sekretarza Generalnego. W spotkaniu tym wzięli udział pracownicy naukowi z najważniejszych polskich uniwersytetów, takich jak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Wrocławski.

PTN jest jedynym w Polsce wielojęzycznym stowarzyszeniem osób związanych z nauczaniem języków obcych (nauczycieli wszystkich poziomów i typów szkół, tłumaczy i naukowców). Głównym jego celem jest organizowanie sesji naukowych, zjazdów i wykładów o treści neofilologicznej i publikowanie wydawnictw służących dydaktyce języków obcych. Towarzystwo oferuje także pomoc merytoryczną w opracowywaniu programów nauczania i opiniuje materiały dydaktyczne.