Środa, 26 czerwca 2024

Wielkopolski Festiwal Chórów Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych

Wielkopolski Festiwal Chórów Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych odbył się 14 kwietnia 2013 r. w Auli Centrum Wykładowo-Dydaktycznego im. Jana A.P. Kaczmarka  w Koninie.

Uczestników festiwalu w murach uczelni powitał prof. nadzw. dr hab. Mirosław Pawlak, Rektor PWSZ w Koninie. Podczas koncertu galowego wystąpiły chóry Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych z Piły, Leszna, Kalisza i Konina. Chór Akademicki PWSZ w Pile, pod dyrekcją Karola Urbanka, wykonał utwory: Matona mia cara, Zdrowaś Królewno Wyborna, Nynie otpuszczajeszi, Arhus Toppenstreg i The Lion Sleeps Tonight. Chór „Comenius” z PWSZ w Lesznie zaśpiewał: O Jesu Christe, Ave Maria, Sałata włoska, What a wanderful Word i  Serduszko puka w rytmie cha-cha. Chórem dyrygowała Alina Pietrzak.
Dyrygent Jakub Tomalak przygotował chór z PWSZ w Kaliszu, który zaśpiewał: Jak za dawnych lat, Serduszko puka w rytmie cha-cha, Tears in heaven, Woman in love, Oh happy day.
Chór „Camerata” z PWSZ w Koninie zaśpiewał następujące utwory: Służyłem ja Tobie, Psalm XXIX „Nieście chwałę mocarze”, Laudate Dominum, Komuż ja kwiateczki rwała. Chórem dyrygował Czesław Fiałkowski.

Wszystkie wstępy zostały przyjęte z wielkim aplauzem przez licznie zgromadzanych w auli słuchaczy, a Rektor PWSZ w Koninie wręczył uczestnikom festiwalu podziękowania i pamiątkowe statuetki.

Imprezę zakończył koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Kopalni Konin PAK-KWB pod dyrekcją Wojciecha Jankowskiego, która zagrała kilka utworów, m.in. Wihelm Tell Ouverture, Free world fantasy, Concerto for clarinem, Os passaros do Brasil czy Star Wars saga.

Zdjęcia: Robert Zawadziński

• IMG_1593-1