Środa, 19 czerwca 2024

Koszykarki w Splicie

„Srebrne” zawodniczki PWSZ Konin, trenowane sprawną i szczęśliwą ręką Tomasza Grabianowskiego, w piątek (19 lipca) o 13-stej wyjeżdżają do Splitu w Chorwacji na 12 Akademickie Mistrzostwa Europy w Koszykówce Kobiet.

– Ten wyjazd to wynik zdobycia „złota” w zeszłorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Koszykówce Kobiet. Wtedy przerwaliśmy hegemonię dziewczyn z poznańskiego UAM – wyjaśnia Tomasz Grabianowski. – Teraz my  reprezentujemy Polskę – dodaje z dumą.
W rozgrywkach bierze udział 12 drużyn z Europy, a nawet spoza niej (Turcja). Turniej rozegrany zostanie w czterech grupach po trzy zespoły. Pierwsze miejsce w grupie daje awans bezpośrednio do ćwierćfinału, pozostałe walczyć będą o awans w dodatkowej rundzie. Pierwsze mecze zostaną rozegrane 22 lipca 2013 r.

Nasze przeciwniczki to przedstawicielki:
Cankaya University z Turcji,
Far Eastern Federal University z Rosji,
Riga Stradinš University z Łotwy,
Russian state agricultural University z Rosji,
Universite de Strasbourg z Francji,
University of Aveiro z Portugalii,
University of Belgrade z Serbii,
University of Bochum z Niemiec,
University of Pecs z Węgier,
University of Valencia z Hiszpanii,
oraz „gospodynie” z University of Split z Chorwacji.

Skład naszej reprezentacji:
  1. Katarzyna Motyl – WKFiOZ,
  2. Milena Krzyżaniak – WKFiOZ,
  3. Marta Wiertelak – WKFiOZ,
  4. Marta Libertowska – WS-T (absolwentka 2012),
  5. Kaja Aleksandra – WS-T,
  6. Małgorzata Michalewska – WKFiOZ,
  7. Karolina Grześkowiak – WKFiOZ,
  8. Angelika Kuras – WKFiOZ,
  9. Patrycja Krawczyk – WKFiOZ,
  10. Milena Klajn – WKFiOZ,
  11. Anna Gurzeda – WS-T,
  12. Iwona Płóciennik – WS-T.

Poza zawodniczkami i trenerem, do Splitu, miasta z dobrą infrastrukturą sportową (hale sportowe Spaladium Arena i Arena Gripe oraz stadion sportowy Poljud, na którym w 1990 r. odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy) jedzie sędzia Maciej Dębowski oraz  Robert Szymański wiceprezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ w Koninie.

Bieżące wiadomości o postępach koszykarek w Aktualnościach na naszej stronie internetowej oraz na oficjalnej stronie mistrzostw http://www.split2013.eu
  • DSC03683_1
  • DSC03685_1