Niedziela, 30 czerwca 2024
W semestrze zimowym w murach PWSZ w Koninie studiuje 36 zagranicznych studentów: 29 Turków, 5 Portugalczyków, jeden Afgańczyk oraz jeden Kirgiz. Są to studenci takich uczelni jak: Cukurova University, Kafkas University, Kahramanmaras Setcu Imam University, Karadeniz Technical University, Mersin University, Ondokuz Mayis University, Selcuk University, Uludag University, Usak University oraz Instituto Politecnico de Braganca.
Studenci Erasmusa studiują na następujących kierunkach: zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne, filologia angielska, praca socjalna, pedagogika oraz wychowanie fizyczne.
Podczas spotkania studenci trzeciego roku budownictwa: Karina Ostrowska i Rafał Buchalski opowiedzieli o uczelni oraz o Koninie. Przedstawili miejsca warte odwiedzenia oraz możliwe formy spędzania czasu wolnego w mieście.
Wszystkim zagranicznym studentom życzymy radosnych chwil spędzonych w murach PWSZ w Koninie, mieście oraz kraju.

Marta Marciniak
Biuro współpracy z zagranicą