Niedziela, 30 czerwca 2024

Święto Portugalii po raz trzeci

1 grudnia w naszej uczelni odbył się „Dzień Portugalski”. Impreza przyciągnęła szerokie rzesze polskich studentów chcących poznać portugalską kulturę, tradycje i obyczaje.

Już po raz trzeci studenci wymiany Erasmus+ z Portugalii zorganizowali w naszej uczelni imprezę pod tytułem „Dzień Portugalski”. Idea, jaka rok rocznie przyświeca temu świętu, to zapoznanie konińskich studentów z portugalską kulturą i obyczajami.
Wszystkich gości oraz studentów z Portugalii realizujących w naszej uczelni semestr lub dwa swoich studiów przywitał prof. Mirosław Pawlak, Rektor PWSZ w Koninie.

W murach uczelni gościmy obecnie 5 studentów kierunku zarządzanie z portugalskiego Instituto Politecnico de Braganca.
Spotkanie rozpoczęła prezentacja multimedialna o Portugalii. Następnie publiczność obejrzała film ukazujący walory turystyczne tego kraju. W drugiej części imprezy zaproszono wszystkich na degustację portugalskich potraw. Na stolach znalazły się dania mięsne oraz słodkie wypieki i desery. Zebrani mogli także posłuchać portugalskiej muzyki fado.
mata