Środa, 26 czerwca 2024

Mamy nową uczelnię partnerską!

Uniwersytet Kraju Basków został założony w 1980 roku. Uczelnia, która położona jest w północnej Hiszpanii, składa się z trzech campusów w: Bilbao, Vitorii-Gasteiz oraz w San Sebastián. Uczelnia kształci 45.000 studentów, a kadrę stanowi 5.000 profesorów i pracowników administracji. Oferuje 67 kierunków studiów licencjackich, 103 kierunki studiów magisterskich oraz 71 studiów doktoranckich. Uniwersytet osiąga wysokie wskaźniki umiędzynarodowienia, ponieważ posiada 900 podpisanych umów międzynarodowych w ramach, których na uczelni studiuje 900 zagranicznych studentów.
Umowa między uczelniami w ramach programu Erasmus+ obowiązywać będzie na lata 2017/2018-2020/2021 i dotyczyć wymiany międzynarodowej studentów i wykładowców kierunku filologia.

Więcej o uczelni na stronie: www.ehu.eus/en/en-home