Piątek, 21 czerwca 2024

Rusza kolejna edycja programu RISE

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zaprasza doktorantów, pracowników naukowych oraz jednostki badawcze z całego świata zainteresowane współpracą z praktykantami z Niemiec do udziału w kolejnej edycji programu RISE (Research Internships in Science and Engineering).

W ramach programu RISE jednostki badawcze a także indywidualni pracownicy naukowi i doktoranci mogą ubiegać się o przyjęcie na praktyki studentów niemieckich uczelni.
W projekcie biorą udział studenci następujących dziedzin:
- biologia
- chemia
- fizyka
- nauki o Ziemi
- inżynieria
- informatyka
oraz pokrewnych kierunków.

Praktykanci otrzymują stypendium DAAD na pokrycie kosztów utrzymania i podróży. Oferty praktyk na miesiące letnie 2018 można składać online od 1 września do 15 października 2017 r. Szczegółowe informacje w języku angielskim oraz niemieckim znajdą Państwo w załączeniu oraz na stronie internetowej: www.daad.de/rise-worldwide.
W przypadku pytań lub niejasności należy kontaktować się w języku angielskim lub niemieckim bezpośrednio pod adresem:
rise-ww@daad.de.