WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Niedziela, 30 czerwca 2024

Blisko, solidnie, bezpłatnie - Rekrutacja 2013/2014

PWSZ, czyli profesjonalizm, wiarygodność, skuteczność i zaangażowanie, to cztery strategiczne jakości, którymi kieruje się jedyna bezpłatna uczelnia w Koninie – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Warto skorzystać z tych gwarancji. Nabór 2013 rozpoczyna się już 17 czerwca 2013 r.

PWSZ w Koninie działa już od 15 lat i przez ten czas zdołała zdecydowanie wyróżnić się nie tylko w edukacyjnym pejzażu miasta. Prestiż uczelni – również jako ośrodka kulturalnego i sportowego – rośnie z roku na rok. Nie da się nie zauważyć wpływu społeczności studenckiej i naukowej na miasto i cały region koniński.

Jak żadna inna uczelnia w Koninie, PWSZ gwarantuje swoim studentom i słuchaczom wysoką jakość kształcenia, ponieważ zatrudniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę z ośrodków akademickich Poznania, Łodzi i Bydgoszczy, wybitnych specjalistów w swoich specjalnościach – zaznacza prof. Mirosław Pawlak, rektor uczelni. – Zapewniamy komfortowe warunki studiowania – bogato wyposażoną bazę dydaktyczną w kilku obiektach, w tym Centrum Wykładowo-Dydaktyczne, bibliotekę i nowoczesne obiekty sportowe. Do tego dwa akademiki, stołówka i dwa bary – dodaje.

Największą zaletą jest jednak liczba kierunków i specjalności, które ulegają zmianom, tak by dostosować je do potrzeb przyszłych studentów oraz rynku pracy. Od nowego roku akademickiego – 2013/2014 – będzie można u nas studiować już na 11 kierunkach. Są to znane i sprawdzone: filologia, fizjoterapia, mechanika i budowa maszyn, pedagogika, praca socjalna, politologia, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, zarządzanie oraz inżynieria środowiska i budownictwo. Warto podkreślić, że zajęcia dwóch kierunków wymienionych jako ostatnie będą odbywały w Koninie, a nie jak dotychczas w Turku.

Planowane są także nowe kierunki: dietetyka, która kształcić będzie specjalistów żywienia człowieka zdrowego i chorego, technologii przygotowywania potraw oraz profilaktyki chorób żywieniowo-zależnych, oraz bezpieczeństwo wewnętrzne dla przyszłych specjalistów bezpieczeństwa systemów i procesów logistycznych oraz zarządzania w sytuacjach kryzysowych na poziomie lokalnym i regionalnym.

Trzeba zaznaczyć, że część zajęć na kierunkach społecznych i humanistycznych, w module kształcenia kierunkowego, będzie prowadzona w języku angielskim – zwraca uwagę dr Artur Zimny, dziekan Wydziału Społeczno-Technicznego.  I tak, na pedagogice będzie to przedmiot bezpieczeństwo i higiena w edukacji, na politologii – polityka społeczna, na pracy socjalnej – historia pomocy społecznej, a na zarządzaniu – marketing handlu i usług. – Natomiast w ramach modułu specjalnościowego będą to zajęcia ściśle związane ze specyfiką studiowanej specjalności i typową dla niej terminologią – wyjaśnia dziekan.

Dla władz uczelni bardzo ważna była zawsze współpraca ze środowiskiem. Dziś poszczycić się możemy dobrymi relacjami i wspólnymi przedsięwzięciami z samorządami lokalnymi, instytucjami i zakładami pracy. Wielu naszych absolwentów, po udanych praktykach zawodowych i stażach w nich jest chętnie przyjmowanych do pracy – podkreśla prof. Pawlak. Losy absolwentów monitoruje uczelniane Biuro Karier.

Pracownicy wielu konińskich i okolicznych firm i przedsiębiorstw chętnie podejmują u nas studia podyplomowe. Oprócz tych prowadzonych od kilku lat i cieszących się niesłabnącym zainteresowaniem, jak administracja samorządowa, kompetencje pedagogiczne nauczyciela, organizacja i zarządzanie w sektorze publicznym, podatki i skarbowość, profilaktyka społeczna i resocjalizacja, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzanie jakością, zarządzanie kadrami i prawo pracy, pojawią się od października 2013 r. zupełnie nowe: bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, odnawialne źródła energii i efektywność energetyczna, rachunkowość, superwizja w pracy socjalnej, zarządzanie bezpieczeństwem informacji.

Współpraca zagraniczna to dziedzina, na którą PWSZ w Koninie również kładzie nacisk. – Do tej pory podpisaliśmy umowy z 41 uczelniami z kilkunastu krajów, w tym z Hiszpanii, Niemiec, Portugalii, Słowenii, Turcji, a nawet Malty. To współpraca w ramach programu Erasmus, dzięki któremu nasi studenci mogą studiować jeden lub dwa semestry za granicą, a które zaliczają się do naszego toku studiów. Dzięki temu programowi uczą się u nas także studenci z zagranicy. Wyjątkową sympatią darzy nas młodzież z Turcji – mówi z zadowoleniem rektor.

Każdy student PWSZ w Koninie może starać się o stypendium naukowe. Trzeba jednak spełnić kluczowy warunek – dobrze się uczyć i mieć odpowiednio wysoką średnią z ocen na zaliczenie i z egzaminów już po I semestrze.
Natomiast dla studentów w trudniejszej sytuacji materialnej są stypendia socjalne (po złożeniu wniosku i odpowiednich dokumentów). Podobnie dla studentów z orzeczeniem o dysfunkcji fizycznej. Oni mają prawo do stałej zapomogi dla niepełnosprawnych.

Studiowanie to nie tylko zajęcia, to także działalność w studenckich kół naukowych (obecnie jest ponad 20). W zależności od zainteresowań, można się realizować w kole dla przyszłych pedagogów, fanów rachunkowości, entuzjastów sportu lub w chórze uczelnianym. Ścisłe umysły aktywizować się będą na kołach dla inżynierów: NOT, BOB i POP (kto się do nich zapisze, będzie wiedział, co oznaczają te skróty). A każdy student, który lubi dzielić się z innymi, może przystąpić do uczelnianego Koła Honorowych Dawców Krwi lub Koła Wolontariuszy. W samorządzie studenckim będą mogli działać ci, którzy nie tylko wyróżniają się zdolnościami organizacyjnymi, ale też zaufaniem innych studentów.

Dobra lokalizacja Konina, bliskość A2, linia kolejowa, sprawiają, że Uczelnia jest łatwo dostępna dla studentów dojeżdżających – stacjonarnych, niestacjonarnych oraz słuchaczy studiów podyplomowych.

Wstępna rekrutacja odbywa się od kilku lat drogą internetową. W tym roku rozpoczynamy nabór 17  czerwca. Potrwa do końca września 2013 r. Kto zdecyduje się na studia w PWSZ w Koninie, może liczyć na indeks. Oczywiście elektroniczny.
 
Maria Sierakowska
 
Kliknij w obrazek i zarejestruj się!


 
                                                                         
 
 

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki