Niedziela, 14 lipca 2024

Autyzm – Problem – Rozwiązanie

Prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, otworzył konferencję „Autyzm – Problem – Rozwiązanie”, która odbyła się 22 października 2013 r. w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym. Organizatorem konferencji był Zakład Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami Intelektualnymi „Gepetto”.

Konferencja, której pomysłodawcą był Łukasz Rembas, absolwent pracy socjalnej PWSZ w Koninie, była okazją do spotkania terapeutów, specjalistów w dziedzinie leczenia tej choroby, ale również wymiany doświadczeń rodzin, które żyją z tym problemem Aby dotrzeć do świata dziecka autystycznego, trzeba najpierw nauczyć się  patrzeć na świat jego oczami, słyszeć świat jego uszami, czuć jego ciałem, doświadczać jego poczucia czasu. Na te i wiele innych problemów spojrzeli prelegenci: dr hab. Agnieszka Słopień z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr n.o zdr. Anna Kostiukow z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr n.hum. Aneta Wojciechowska z Uniwersytetu A.Mickiewicza w Poznaniu, dr hab. Anna Suchańska z Zakładu Pracy Socjalnej PWSZ w Koninie/UAM oraz przedstawiciele organizacji zajmujących się tą problematyką. Łukasz Rembas przedstawił  wyniki swoich badań dotyczących autyzmu, prowadzonych w ramach projektu studenckiego w subregionie konińskim.

Honorowy patronat nad konferencją objęli Józef Nowicki, prezydent miasta Konina i prof. Mirosław Pawlak, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

M.W.

• DSC04813_1