Niedziela, 14 lipca 2024

"Śpiąca królewna", "Królewna Śnieżka"

Przedstawienie odbyło się 14 stycznia o godz. 10:00 w przedszkolu nr 7 „Bolek i Lolek” w Koninie. Część oficjalną rozpoczęła Pani dyrektor, która powitała wszystkich i oddała głos studentkom z I roku pedagogiki, które zaprezentowały program artystyczny. Zo­stały przedstawione dwie bajki pt. „Królewna Śnieżka” i „Śpiąca królewna”. Akcja rozgrywała się w chatce, zamku, w lesie oraz w pobliżu drogi. W przedstawieniu brało udział wiele po­staci jak np. królewna Śnieżka, 7 krasnoludków, książę, czarownica, Śpiąca królewna, wróżki, król , królowa i wiele innych. Celem spek­taklu było uświadomienie dzieciom jak unikać zagrożeń w różnych sytuacjach życiowych, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Z treści zawartych w przedstawieniu dzieci mogły także nauczyć się bezpiecznych zachowań w domu, poza domem, na ulicy. Przypomniano również przedszkolakom aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości i nie przyjmować od nich prezentów. Dzieci wszystkich grup z wielkim zainteresowaniem oglądały teatrzyk, w którym na uwagę zasługiwały: bogate treści dydaktyczne, dynamiczna akcja, profesjonalna oprawa muzyczna oraz piękne dekoracje i kostiumy. Główni bohaterowie przedstawienia zainteresowali dziecięcą widownie poprzez akcje pełne niespodzianek. Dzieci razem z główną bohaterką z każdej bajki przeżywały jej przygody. Na zakończenie mogły z bliska przyjrzeć się aktorkom. Dowodem na to, iż teatrzyk wszystkim widzom bardzo się podobał były gromkie brawa. Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała naszej prowadzącej przedmiot Pani dr Knotowicz, która służy pomocą i każdego roku w ramach przedmiotu ,,Gry i zabawy” prezentuje wspaniałą postawę i przygotowuje studentów do wystąpienia. Następnie podziękowała wszystkim biorącym udział w tym przedstawieniu. Na pamiątkę studentki otrzymały piękne dyplomy.
  • DSC07092
  • DSC07098