Poniedziałek, 15 lipca 2024

„Nie pij – krzywdzisz”

Studenci II roku Pracy Socjalnej – studia niestacjonarne zrealizowali 9 maja w Domu Pomocy Społecznej w Koninie projekt socjalny „Nie pij – krzywdzisz”.,

Celem projektu było podniesienie wiedzy mieszkańców Domu na temat alkoholizmu i jego skutków. Prelegentami  na spotkaniu byli: Pan Błażej, niepijący alkoholik oraz Pani Katarzyna Wiśniewska, funkcjonariuszka policji. Pan Błażej podzielił się swoimi osobistymi doświadczeniami, przeżyciami i opowiedział o skutkach, jakie niesie za sobą alkoholizm. Natomiast Pani Wiśniewska omówiła prawne konsekwencje wynikające z  zachowania się ludzi pod wpływem alkoholu.

Spotkanie spotkało się z dużym odzewem i zainteresowaniem ze strony mieszkańców, co wyrażało się w dużej liczbie pytań oraz dużej frekwencji.

Studenci II roku Pracy Socjalnej
w PWSZ Konin