Niedziela, 19 maja 2024

Rosyjski Cohen

Wielką niespodzianką okazał się mini koncert w Bibliotece PWSZ w Koninie. Cicha na co dzień biblioteka stała się świadkiem czegoś niezwykłego: na kilkadziesiąt minut zadomowił się w niej wędrowny bard w towarzystwie skrzypka we fraku.
Wystarczyło zaprosić ładne studentki, przygasić trochę światła i zdać się na Willy’go (wokal i gitara) i Michała (skrzypce), by na Wyszyńskiego 3C poczuć klimat zadymionych barów Nowego Orleanu. I nie ma w tym przesady: Willy na wokalu brzmi jak prawdziwy Cohen, nawet, gdy śpiewa po rosyjsku.

Koncertowi towarzyszyło otwarcie wystawy „Grafika XIX w.”, prezentująca zbiory Włodzimierza Sypniewskiego. – Po tym, jak stwierdziłem, że zbieranie kobiet jest szkodliwe, zacząłem zbierać bezpieczniejsze okazy – przyznał kolekcjoner. Wystawę można oglądać w Bibliotece PWSZ w Koninie do 9 kwietnia.

Koncert przygotowała Grupa Żarków – projekt skupiający około setki ludzi z różnych krajów, głównie z Polski, Bałkanów i Rosji.