Poniedziałek, 10 czerwca 2024

Baza ibuk.pl

Wejście do bazy:

1) Dostęp do publikacji z sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl.
Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje.  Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.
2) Dostęp do publikacji spoza sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece. Wszystkie istniejące konta zdalne (pary login : hasło) zachowują swoją ważność.

UWAGA:
Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

Nowe funkcjonalności czytnika w IBUK LIBRA:
  • wyszukiwanie wewnątrztekstowe
  • dodawanie zakładek
  • zaznaczanie fragmentów tekstu
  • wprowadzanie własnych notatek
  • tagowanie fragmentów
  • eksport notatek > prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę
  • wstawianie przypisów (wkrótce)
  • tryb optymalny / zgodny