Wtorek, 11 czerwca 2024

Targi Organizacji Pozarządowych w Skulsku

29 lipca br. w Skulsku spotkały się organizacje pozarządowe z naszego regionu. W miejscowej szkole podstawowej odbyły się targi połączone z festynem, w których uczestniczyli mieszkańcy Skulska i regionu. Głównym celem targów była promocja organizacji pozarządowych oraz zwrócenie uwagi na ich problemy.  Na targach pojawiły się organizacje działające miedzy innymi na rzecz kobiet, dzieci i młodzieży, osób niepełnosprawnych, koła gospodyń wiejskich. Nie zabrakło Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina”. Wśród zaproszonych gości był również Dariusz Wiliński – przedstawiciel PWSZ w Koninie, który wziął czynny udział w seminarium pt. „Jak promować w mediach działania na rzecz społeczności lokalnych”.
Targi Organizacji Pozarządowych zostały zorganizowane  przez Stowarzyszenie „Skulsk – nasze wspólne dobro”, Stowarzyszenie Instytut Zachodni z Poznania, Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Lokalna Organizacje Turystyczną „Marina”. Przedsięwzięcie zrealizowane w ramach projektu „Działamy Razem 3” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.