Niedziela, 23 czerwca 2024

Relacja z inauguracji roku akademickiego w PWSZ w Koninie – KONIN 24 INFO

Konińska PWSZ rozpoczęła nowy rok akademicki 2012/2013. Była to inauguracja wyjątkowa z trzech powodów: auli Centrum Wykładowo-Dydaktycznego nadano imię Jana AP Kaczmarka, uroczystość otworzyła obchody 15-lecia istnienia uczelni i przyznano - po raz pierwszy w historii placówki - odznaczenia Honorowego Profesora PWSZ w Koninie.

Jan AP Kaczmarek przyznaje, że propozycję nadania auli jego imienia przyjął z wahaniem. - To duży zaszczyt, ale też zobowiązanie - mówi.

Artysta zapewniał, że teraz częściej będzie bywał w Polsce. Chciałby też, aby jego wizyty wiązały się z jakimś przedsięwzięciem. Spodziewać się więc pewnie możemy na PWSZ projekcji filmów, koncertów czy wykładów z udziałem Jana AP Kaczmarka.

Podczas dzisiejszej inauguracji roku akademickiego po raz pierwszy w historii konińskiej PWSZ przyznano dwa tytuły Honorowego Profesora PWSZ w Koninie. Otrzymali je prof. Józef Orczyk i dr Tomasz Olejniczak. Prof. Orczyk zakładał uczelnię i był jej pierwszym rektorem.

W tym roku naukę na konińskiej PWSZ rozpoczęło blisko 800 studentów. Łącznie na uczelni kształci się ponad 3000 osób.