Piątek, 28 czerwca 2024

Erasmus Day w PWSZ

Za nami pierwszy w historii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej ERASMUS DAY. Jak pokazała frekwencja podczas imprezy i zainteresowanie zgromadzonych studentów, uroczystość ma duże szanse na stałe wpisać się w kalendarz uczelnianych imprez.

Uroczystość obfitowała w wiele atrakcji. W uczelnianej auli opowiadano o zasadach funkcjonowania programu. Studenci, którzy doświadczyli przygody z Erasmusem na własnej skórze, opowiedzieli o tym koleżankom i kolegom zgromadzonym podczas uroczystości. O niezwykle interesujących studiach w ramach Programu Erasmus opowiedziały: Paulina Dobersztyn i Aneta Szady (III rok, politologia), które dzięki Erasmusowi miały możliwość studiować w Portugali oraz Katarzyna Szczepaniak (III rok, język angielski), exErasmuska z Hiszpanii.
       O studiach w konińskiej PWSZ opowiedzieli trzej Turcy: Ibrahim Ugur (Cukurova University), Dursu Okan (Selcuk University) oraz Ensari Demir (Mersin University), którzy realizują rok swoich studiów w naszej Uczelni.
       Erasmus Day połączony był z urodzinami Programu, który skończył właśnie dwadzieścia pięć lat. Z tej okazji na obecnych podczas uroczystości studentów czekał sodki poczęstunek.

www.wirtualnykonin.pl