Piątek, 28 czerwca 2024

Rada Programowa PWSZ w Koninie

W dniu 19 czerwca 2013 roku odbyło się kolejne, drugie już spotkanie, powołanej przez Rektora prof. Mirosława Pawlaka, Rady Programowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Obecność przedstawicieli władz samorządowych i delegatów środowiska społeczno – gospodarczego jest dowodem aprobaty dla podjętej w ten sposób inicjatywy na rzecz tworzenia perspektyw rozwoju obszarów związanych z działalnością gospodarczą lub publiczną w powiązaniu ze stworzeniem oferty edukacyjnej subregionu konińskiego.

Rada obradowała w składzie osobowym:
  1. przedstawiciele Uczelni:
- prof. dr hab. Mirosław Pawlak – Rektor – przewodniczący
- mgr Danuta Rakowska – p.o. Kanclerza
  1. interesariusze zewnętrzni:
- mgr Marek Zawidzki – Sekretarz Miasta
- dr Wiesław Steinke – Przewodniczący Rady Miasta Konina
- mgr inż. Małgorzata Waszak – Starosta Powiatu Konińskiego
- dr Zdzisław Cichy – Przewodniczący Rady Tureckiego
- mgr Tadeusz Krotoszyński – Przewodniczący Rady Powiatu Słupeckiego
- mgr inż. Zbigniew Bajcar – Prezes NOT w Koninie
- mgr Krzysztof Gubański – Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie
- mgr inż. Grzegorz Wasilewski – Prezes Konińskiej Izby Gospodarczej.

Należy przypomnieć, że do zadań Rady należy m. in. wskazywanie kierunków rozwoju Uczelni, proponowanie możliwości dopasowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy, jak również wskazywanie obszarów aktywizacji strategii rozwoju Uczelni. Dlatego też myślą wiodącą spotkania była dyskusja na temat istniejących potrzeb i możliwości ich realizacji zarówno z punktu widzenia Uczelni, jak również otoczenia społeczno – gospodarczego, zmierzająca do znalezienia wspólnego mianownika dla proponowanych rozwiązań. Podczas pierwszego spotkania Rady, uczestnicy wyrazili wolę zacieśnienia współpracy dla zapewnienia studentom lepszego praktycznego przygotowania zawodowego zbieżnego z oczekiwaniami pracodawców, czego wyrazem była podjęta z pełnym zaangażowaniem polemika na czerwcowym posiedzeniu.
  • DSC02540_1
  • DSC02544_1