Poniedziałek, 24 czerwca 2024

Czy warto studiować turystykę i rekreację?

Prof. nadzw. dr hab. Stefan Bosiacki (Katedra Ekonomiki Turystki PWSZ w Koninie) wygłosił wykład dla uczniów klasy maturalnej o profilu technik hotelarstwa w Zespole Szkół Budowlanych w Koninie. Temat wykładu dla maturzystów „Dlaczego warto studiować turystykę i rekreację?” nie był przypadkowy. Z jednej strony jest to jeden z kierunków na Wydziale Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia, a z drugiej, każdy marzy o podróżach. Jeżeli jest to życiowa pasja – warto studiować turystykę. Turystyka i rekreacja to kierunek, który daje duże perspektywy zawodowe. Zdecydowanie są to studia dla osób lubiących uprawiać sport, podróżowanie, zwiedzanie, dla tych, którzy lubią geografię czy historię.

Do studiowania na tym kierunku zachęcały również absolwentki Zespołu Szkół Budowlanych, obecne studentki III roku turystki i rekreacji.

Pięć specjalności, zajęcia  fakultatywne, obozy zimowe i letnie, ćwiczenia terenowe – to czeka na wszystkich kandydatów na studia, wybierających ten kierunek w PWSZ w Koninie. Studenci mają do wyboru jedną ze specjalności: menedżer turystyki i rekreacji, obsługa ruchu turystycznego, rekreacja ruchowa, turystyka uzdrowiskowa, turystyka i rekreacja z językiem obcym.

W Polsce rośnie zapotrzebowanie na profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę. Ten profesjonalizm można osiągnąć na studiach w PWSZ w Koninie. Studiując turystykę i rekreację studenci uczą się kreatywności, planowania, realizowania działań turystycznych. Uczą się również, jak wykorzystywać nowoczesne środki przekazu oraz biegle potrafią posługiwać się językiem obcym. Po ukończeniu studiów są przygotowani do pracy w biurach podróży, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych oraz w samorządach terytorialnych. Absolwent turystyki i rekreacji ma kwalifikacje animatora rekreacji, wypoczynku i zagospodarowania czasu wolnego. Jest kreatywny i skłonny do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności.
Kolejne wykłady już niebawem.

• _DSC4077_1
  • _DSC4078_1