Piątek, 28 czerwca 2024

Jakie szanse daje Erasmus?

25-lecie programu międzynarodowej wymiany studenckiej Erasmus obchodzą dziś studenci i ich  opiekunowie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.
W ramach zorganizowanego Erasmus Day odbywają się prezentacje, przedstawiające zasady programu,  a także wspomnienia osób, które w nim uczestniczyły. Wśród publiczności - nie tylko polscy studenci, lecz także, przebywający obecnie na wymianie,  ich koledzy z Turcji.
Studenci z Turcji

(tłumaczenie: Erasmus daje możliwość przełamywania uprzedzeń, dotyczących ludzi i kultur, poszerza horyzonty. / W Święta byłem u kolegi z Polski na wieczerzy wigilijnej. Próbowałem różnych dań, takich jak pierogi i gołąbki. To było zupełnie odmienne doświadczenie i podobało mi się.)

Program Erasmus daje możliwość uczestniczenia nie tylko w wymianach uczelnianych, ale także  pozwala studentom odbywać praktyki zawodowe za granicą. W takich uczestniczyła Magdalena Szeflińska, studentka  III roku turystyki i rekreacji na konińskiej PWSZ, która na Krecie pracowała przez 3 miesiące  jako kelnerka.
Magdalena Szeflińska, studentka PWSZ

www.konin24.info.pl