Wtorek, 30 kwietnia 2024

Budynek główny przy ul. Przyjaźni 1

W obiekcie przy ul.Przyjaźni 1 znajduje się główna siedziba uczelni, w której urzęduje rektor, prorektorzy, kanclerz, kwestor oraz dziekan i prodziekan Wydziału Społeczno - Ekonomicznego.

W obiekcie prowadzą działalność następujące Katedry:

- Katedra Bezpieczeństwa Wewnętrznego,

- Katedra Zarządzania i Logistyki
  • Zakład Zarządzania
  • Zakład Logistyki

Mieszczą się tu również:
  • Dział Dydaktyki
- Kierownik Działu Dydaktyki
- Centrum Obsługi Studenta
- Stanowisko ds. Praktyk Zawodowych
- Sekcja Planowania i Informatycznej Obsługi Studentów
- Centrum Rekrutacji i Karier
- Sekcja Analiz i Sprawozdawczości
- Stanowisko ds. Jakości Kształcenia i Studiów Podyplomowych
  • Biuro Współpracy z Zagranicą
  • Biuro Kadr,
  • Wydawnictwo,
  • Stanowisko ds.pomocy materialnej dla studentów,
  • Stanowisko ds. funduszy unijnych,
  • Stanowisko ds. obsługi prawnej,
  • Stanowisko ds.obronnych i ochrony informacji niejawnych
  • Stanowisko ds. obsługi e- ORDO i POLON
  • Stanowisko ds. bhp i ppoż
  • Archiwum
  • Biuro ds.adinistracyjno-gospodarczych i obsługi obiektów
  • Biuro ds. Informatyzacji
  • Poligrafia
  • Biuro ds. Promocji
W budynku głównym mieści się również siedziba Samorządu Studentów PWSZ w Koninie oraz biuro Stowarzyszenia Koniniński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Gmach składa się z dwóch przylegających do siebie budynków: części A oraz części B.

Do dyspozycji studentów na cele naukowo – dydaktyczne oraz sportowo - rekreacyjne pozostają następujące ilości i rodzaje sal:
  • aula o pojemności 460 miejsc siedzących, wyposażona w nowoczesny, profesjonalny sprzęt multimedialny z nagłośnieniem umożliwiający prowadzenie wykładów z zastosowaniem nowatorskich form dydaktycznych.

• 5 sal wykładowych o pojemności odpowiednio 100 i 112 (sala audytoryjna) miejsc oraz trzy mniejsze – mieszczące od 75 do 90 osób, wyposażone w sprzęt audiowizualny z nagłośnieniem,
  • 13 sal ćwiczeniowych mogących pomieścić jednorazowo 15 - 40 studentów,
  • 3 pracownie komputerowe, w tym: dwie odpowiednio na 24 i 12 stanowisk oraz jedną na 15 stanowisk do nauczania języków obcych z wykorzystaniem platformy e-lerningowej. Wszystkie pracownie posiadają pełny dostęp do Internetu,
  •  3 sale seminaryjne na blisko 15 osób.

Siłownia (Fitness Club) i sala do aerobicu, gdzie prowadzone są zajęcia z wychowania fizycznego, gimnastyki korekcyjnej oraz treningi sekcji specjalistycznych.

Na terenie budynku głównego uczelni studenci mają możliwość korzystania z Internetu.

W części B budynku przy ul. Przyjaźni 1 funkcjonuje również ogólnodostępny bufet Gastronomii Uczelnianej PWSZ w Koninie „Żak – Smak”.