Sobota, 15 czerwca 2024

Rektor przywitał zagranicznych studentów

Nowy semestr to nowa ekipa studentów zagranicznych realizujących część swoich studiów w naszej Uczelni.
5 marca, rektor PWSZ w Koninie, prof. nadzw dr hab. Mirosław Pawlak oficjalnie przywitał dziesięciu nowych studentów realizujących semestr nauki w PWSZ w Koninie w ramach Programu Erasmus.

Od lutego do czerwca 2013 roku cudzoziemcy będą uczęszczać w zajęciach prowadzonych w Instytucie Neofilologii oraz Politologii.
Wszyscy nowi studenci to obywatele Turcji: Duygu Balo, Lutfiye Irem Erdoganyilmaz, Vildan Balaban, Gamze Ozbektas, Selma Karabulut, Gozde Dikmen, Hande Aygun, Mujgan Katirci, Yasar Can Karaoglu oraz Ismail Ozkaya.
W spotkaniu uczestniczyli także Erasmusi kontynuujący swój pobyt w naszej Uczelni - dziewięć osób Turcji i Portugalii: filologia angielska, politologia oraz wychowanie fizyczne.

Podczas spotkania rektor opowiedział o Uczelni, a studenci Mateusz Rybicki i Adrian Wysocki przedstawili możliwe formy spędzania czasu wolnego w Koninie, opowiedzieli o tym, co warto zobaczyć w Koninie oraz gdzie najlepiej spędzić czas wolny.
Ponadto wszyscy cudzoziemcy oraz ich opiekunowie buddys (również obecni na powitaniu) otrzymali od rektora upominki.
Wszystkim zagranicznym studentom przebywającym w semestrze letnim 2012/2013 w naszej Uczelni życzymy owocnej nauki oraz niezapomnianych chwil spędzonych w Koninie!

mat
  • DSC09759