Sobota, 1 czerwca 2024

Litwini z oficjalną wizytą w PWSZ w Koninie

PWSZ w Koninie oraz Panevezys College z Litwy rozszerzają współpracę międzynarodową.

15 kwietnia 2013 roku PWSZ w Koninie gościła  delegację z Panevezys College z Litwy w osobach: Egidijusa Žukauskasa – Rektora,  Vidasa Paškauskasa – Kanclerza oraz Deimantė Končiuvienė – Kierownik Biura Współpracy z Zagranicą.  Podczas oficjalnego spotkania Prof. Mirosław Pawlak, Rektor PWSZ w Koninie oraz Egidijus Žukauskas, Rektor Panevezys College z Litwy podpisali umowę międzynarodową rozszerzającą dotychczasową współpracę.
Umowa międzynarodowa dotyczy między innymi: organizacji studiów, badań, projektów, imprez kulturalnych i edukacyjnych, przygotowywania nowych i aktualizacji starych programów nauczania oraz organizacji konferencji naukowych.

Panevezys College jest uczelnią państwową utworzoną w 2002 roku. Uczelnia kształci około 2000 studentów na studiach licencjackich.
Uczelnia ma trzy wydziały: Medyczny i Nauk Społecznych, Technologiczny oraz  Zarządzania.
  • DSC00590
  • DSC00591