Piątek, 7 czerwca 2024

Pierwsza cudzoziemka na praktykach w PWSZ

Hafize Murat to 25-letnia studentka stosunków międzynarodowych jednej z naszych uczelni partnerskich, Karadeniz Technical University w Trabzonie. Właśnie skończyła I rok studiów. Wakacje postanowiła spędzić w Polsce, a dokładnie w Koninie. Co będzie tutaj robić?

Hafize, jako pierwsza cudzoziemka w historii naszej Uczelni, odbędzie tu swoje praktyki zawodowe w ramach Lifelong Learning Programme - Erasmus. Choć konińska PWSZ regularnie gości w swoich murach pokaźną liczbę obcokrajowców, to do tej pory byli to wyłącznie studenci realizujący semestr lub dwa semestry swoich studiów i nauczyciele akademiccy.
Hafize zostanie w Koninie na okres trzech miesięcy. Przez pierwszy miesiąc będzie się przyglądać i uczyć pracy w Biurze Współpracy z Zagranicą. Kolejny miesiąc spędzi w Biurze Karier, a ostatni w Dziale Promocji.
Prywatnie Hafize jest sympatyczną dziewczyną. Ma dużą rodzinę: siostrę, brata, bratową, babcię i szalonego bratanka. Czas wolny najchętniej spędza z przyjaciółmi. Jej hobby to sztuka kulinarna i muzyka pop . Ulubieni wykonawcy Hafize to Tarkan, Beyonce i Inna. W przyszłości chciałaby zarządzać przedsiębiorstwem.
Mamy nadzieję, że ten 3-miesięczny pobyt w Polsce i zdobywanie praktycznych umiejętności podczas praktyk w PWSZ w Koninie zaowocuje w przyszłości Hafize nie tylko w jej życiu zawodowym, ale również prywatnym.
mata
Pierwszy miesiąc Hafize spędzi w BWzZ.