Niedziela, 14 lipca 2024

Nowa struktura organizacyjna PWSZ w Koninie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie ma od 1 września 2013 r. ma nową strukturę organizacyjną. Największe zmiany dotyczą wydziałowych jednostek organizacyjnych, bowiem zamiast instytutów, jak dotychczas, będą katedry, a w ich ramach – zakłady.

I tak, Zamiejscowy Wydział Budownictwa i Instalacji Komunalnych w Turku został przeniesiony do Konina. Obecnie nosi nazwę  Wydział Budownictwa, Mechaniki i Inżynierii Środowiska. W związku z ujednoliceniem struktury wydział, zamiast instytutów będzie miał katedry:

1)    Katedra Budownictwa,
2)    Katedra Mechaniki i budowy maszyn,
3)    Katedra Inżynierii Środowiska.

Jedną z nich (2) będzie tworzył były Instytut Techniczny, do tej pory działający w Wydziale Społeczno-Technicznym. Wydział zajmuje budynek przy ul. kard. S. Wyszyńskiego 3C.

Wydział Społeczno-Techniczny przekształcono w Wydział Społeczno-Humanistyczny. Zajmuje pomieszczenia w dwóch budynkach.

Przy ul. Przyjaźni 1 mieszczą się trzy katedry:

1)   Katedra Filologii, a w niej:
– Zakład Praktycznej Nauki Języków Obcych,

2)    Katedra Politologii i Bezpieczeństwa Wewnętrznego,

3)    Katedra Zarządzania i Logistyki;

natomiast w budynku przy ul. Popiełuszki 4 (w Morzysławiu)  działa:

4)    Katedra Pedagogiki i Pracy Socjalnej, a w niej dwa zakłady:

a) Pedagogiki,
b) Pracy Socjalnej.

Wydział Kultury Fizycznej i Ochrony Zdrowia nie zmienia struktury i pozostaje przy ul. Popiełuszki 4. W jego strukturze, przypomnijmy, mieszczą się:

1)    Katedra Morfologicznych i Czynnościowych Podstaw Kultury Fizycznej,

2)    Katedra Ekonomiki Turystyki,

3)    Katedra Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu,

4)    Katedra Dietetyki.

Zmiana organizacyjna dotyczy Działu Dydaktyki (poprzednio Dział Kształcenia). Wszystkie biura związane ze współpracy ze studentami mieszczą się przy ul. Przyjaźni 1. Są to:

– Biuro Obsługi Studenta (pok. 6),

– Biuro Ewidencji i Analiz Opłat (pok. 15),

– Uczelniane Biuro Praktyk (pok. 6),

– Biuro Planowania i Sprawozdawczości (pok. 3) ,

– Biuro ds. Krajowych Ram Kwalifikacji i ECTS (pok. 3),

– Biuro ds. Jakości Kształcenia i Systemu Antyplagiatowego (pok. 3).

– Biuro Rekrutacji, Karier i Współpracy z Absolwentami (hol budynku B),

Wszystkie biura dotyczące współpracy ze studentami mieszczą się przy ul. Przyjaźni 1.

Warto przypomnieć, że w uczelni działa:

– pomoc materialna dla studentów (pok. 2),
– inne formy studiów – studia podyplomowe (pok. 3),

Zmiany wprowadzono uchwałą nr 145/V/III/2013 Senatu PWSZ w Koninie oraz zarządzeniami zarządzenie nr 44/2013 Rektora PWSZ w Koninie .

Aria/Monika Wojciechowska