Sobota, 1 czerwca 2024

Studenci Erasmusa w semestrze letnim

13 studentów PWSZ w Koninie studiowało poza granicami naszego kraju w kończącym się właśnie semestrze zimowym roku akademickiego 2013/2014. Choć jeszcze nie wszyscy wrócili do Polski, nadszedł czas kolejnych wyjazdów.

Komisja Opiniująca oraz Rektor PWSZ w Koninie pozytywnie zaopiniowali trzy wnioski studentów na zagraniczne studia w ramach Programu Erasmus w semestrze letnim 2013/2014. Już w styczniu swą erasmusową przygodę rozpocznie studentka filologii angielskiej na Universidade de a Coruna w Hiszpanii. W lutym rozpocznie się semestr letni w Mersin University w Turcji, dokąd uda się inna studentka tego samego kierunku. Jedna osoba z turystyki i rekreacji wyjedzie do Instituto Politécnico de Bragança w Portugalii.

W murach naszej uczelni w najbliższym semestrze edukacje rozpocznie 12 nowych studentów z zagranicy. Po raz pierwszy przybędą do nas łotewscy studenci Latvian College of Culture at LAC oraz Litwinka, studentka fizjoterapia z Utena kolegija. W PWSZ w Koninie studiować będą zarządzanie. Poza tym będziemy gościć  5 osób na kierunku filologia angielska oraz 4 na politologii.

Warto dodać, że 13 osób studiujących u nas od października 2013 roku będzie kontynuować swoje studia w PWSZ w Koninie również w nadchodzącym semestrze. Łącznie w semestrze letnim gościć będziemy 25 zagranicznych studentów czterech narodowości.

mata