Niedziela, 30 czerwca 2024

Inżynier musi rysować

Jak powstaje odręczny rysunek akademicki, a także jakie możliwości i zagrożenia niosą odnawialne źródła energii – to były główne tematy przedostatnich w tym roku zajęć Akademii Młodego Studenta PWSZ w Koninie. Jej uczestnikami byli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kleczewa.

Wykład „Rysunek odręczny akademicki, czyli jak powstaje ładny obrazek”, a po nim zajęcia warsztatowe „Teoria perspektywy w zastosowaniu przeprowadził dr inż. arch. Krzysztof Borowski. – Najpierw przedstawiłem im teoretyczne zasady powstawania i oceny rysunków, by potem mogli spróbować zrobić go sami. Robili to pierwszy raz w życiu – opowiada dr Borowski. Młodzież z Kleczewa rysowała więc najprostszą formę, czyli pudełko, w perspektywie. Rysowanie to umiejętność niezbędna w zawodzie inżyniera, warto więc było poznać podstawy, nim podejmie się w przyszłości decyzję o wyborze zawodu.
Po zajęciach umysłowych organizator tego wydania AMS, Katedra Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Inżynierii Środowiska, zaprosił swoich gości na odnowę fizyczną – dziewczęta na zajęcia aerobiku, a chłopców do siłowni.

Po przerwie czekał na nich mgr inż. Dawid Bandzierz, by przybliżyć temat odnawialnych źródeł energii.
Spotkanie, które odbyło 9 czerwca, zakończyło wręczenie drobnych upominków dla zwycięzców konkursu na odręczny rysunek akademicki, a wszystkim uczestnikom certyfikatów Akademii Młodego Studenta.

aria
  • DSC01211