Sobota, 13 lipca 2024

Co się klei, co zgrzewa, a co lutuje…

Instalacjom w budownictwie były poświęcone zajęcia Akademii Młodego Studenta, które 27 kwietnia przygotowała Katedra Inżynierii Środowiska PWSZ w Koninie. Gośćmi akademii byli uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich.

Zajęcia poprowadzili dr inż. Bronisław Hillebrand, który miał dla nich tytułowy wykład o instalacjach w budownictwie, oraz dr inż. Jarosław Kaczor, który przy współudziale studentów inżynierii środowiska wziął uczniów na warsztaty, by pokazać nowoczesne systemy połączeń instalacji.

A uczestnicy akademii mogli nie tylko zobaczyć jak klei się rury z PVC i CPVC, gnie i zgrzewa rury z PP oraz lutuje rury miedziane, bo każdy materiał wymaga innego sposobu trwałego łączenia, ale mogli spróbować tych czynności sami, choć pod okiem prowadzącego zajęcia i studentów inżynierii środowiska.
‒ Celem naszej akademii było pokazanie uczniom, że inżynier inżynierii środowiska to zawód dający satysfakcję ‒ wyjaśnił prof. nadzw. dr hab. inż. Andrzej Raczyński, kierownik KIŚ.
aria
  • DSC09002