Sobota, 13 lipca 2024

Bezpieczne Praktyki i Środowisko

Federacja Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT wraz z Wydziałem Budownictwa, Mechaniki i Inżynierii Środowiska PWSZ w Koninie przygotowali dla studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych szkolenie „Bezpieczne Praktyki i Środowisko”. Odbyło się ono 27 kwietnia 2015 r.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Zespołu ds. Programu „Bezpieczne Praktyki i Środowisko” z Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT, Urzędu Dozoru Technicznego, Powiatowego Urzędu Pracy,  Państwowej Inspekcji Pracy, Okręgowego Urzędu Górniczego w Poznaniu, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas szkolenia rozmawiano m.in. o prawie pracy, praktykach studenckich, obowiązkach pracodawców, bezpieczeństwie i higienie pracy, ochronie przeciwpożarowej oraz o wszelkich możliwych zagrożenia związanych z praktykami i pracą zawodową oraz profilaktyce.
Uczestnicy dowiedzieli się o także zasadach ubezpieczeń, pomocy psychologicznej w sytuacjach kryzysowych i zapoznali się z zasadami ubiegania się o zasiłki, staże i stypendia.

Na koniec szkolenia odbyły się Warsztaty udzielania pierwszej pomocy

ekdar