Sobota, 13 lipca 2024

IT w Uczelniach

Konferencja „IT w Uczelniach”, zorganizowana przez firmę GigaCon, odbyła się 21 kwietnia 2015 r. w Warszawie. Uczestniczyli w niej dr inż. Bogumiła Delczyk-Olejniczak, dziekan Wydziału Budownictwa, Mechaniki i Inżynierii Środowiska oraz Marek Piekarski, specjalista ds. funduszy unijnych.

Na konferencji wystąpili przedstawiciele firm zajmujących się wprowadzeniem rozwiązań IT w uczelniach, a także przedstawiciele uczelni, które prezentowały już wprowadzone przez siebie takie rozwiązania w różnych obszarach, jak np. elektroniczna obsługa studenta,  zarządzanie nieruchomościami i mediami, elektroniczny obieg dokumentów, systemy kadrowo-płacowe, księgowe itd.

Rozmawiano także na temat możliwości sfinansowania inwestycji IT w uczelniach w ramach Program Operacyjnego Polska Cyfrowa – tworzenie lub rozwój e-usług publicznych lub wewnątrzadministracyjnych oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego – działanie 2.1 rozwój elektronicznych usług publicznych.

red: ekdar