Sobota, 13 lipca 2024

Partnerskie Targi Przedsiębiorczości i Dni Przedsiębiorczości

Miasto Konin, przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie, Konińską Izbą Gospodarczą oraz Agencją Rozwoju Regionalnego S.A w Koninie zaprasza do udziału w charakterze wystawcy lub zwiedzającego w Partnerskich Targach Przedsiębiorczości organizowanych pod hasłem Odnawialne Źródła Energii.

Przedsięwzięcie organizowane będzie w dniach 21-22 maja 2015 r., w siedzibie PWSZ w KoninieUdział w nim jest całkowicie bezpłatny, a jego zakres tematyczny będzie obejmował zagadnienia z branży energetycznej tj. techniki solarne i fotowoltaiczne, kolektory grzewcze, pompy ciepła, przetwórstwo biomasy, automatykę przemysłową, czy też budownictwo energooszczędne. Miasto Konin zapewnia wystawcom powierzchnię wystawową, stoisko, energię elektryczną, tłumacza oraz udział w prelekcjach.

Do udziału w Targach zaproszone zostały przedsiębiorstwa z Miast Partnerskich Miasta Konina m.in. z Francji, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Litwy. Międzynarodowy charakter Partnerskich Targów Przedsiębiorczości umożliwi wymianę doświadczeń oraz poznanie potencjalnych kontrahentów. Poza tym, uczestnicy będą mogli w jednym miejscu uzyskać informacje nt. aktualności z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Równolegle z Targami Przedsiębiorczości organizowane będą Dni przedsiębiorczości, w ramach których odbędą się wykłady oraz panele dyskusyjne, mające na celu prezentację trendów rozwojowych oraz możliwości podniesienia potencjału konkurencyjnego firm.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Partnerskich Targach Przedsiębiorczości i/lub Dniach Przedsiębiorczości prosimy o wypełnienie Formularza zgłoszeniowego i przesłanie na adres e- mail: dgir@konin.um.gov.pl lub faxem: (63) 240 11 01. Szczegółowe informacje pod numerem: (63) 240 12 79 lub (63) 240 12 58.

Program: Dzień 1.  21 maja 2015 r. (czwartek).

11.00.  Uroczyste otwarcie Targów – Józef Nowicki, Prezydent Miasta Konina.

Miejsce: Aula (miejsce wystawiennicze)

12.00 - 13.30. Wykład wraz z panelem eksperckim: „Planowanie i finansowanie przedsięwzięć
w tym pozyskiwanie dotacji na inwestycje w sektorze energetycznym".

Wykładowca: Wojciech Stawiany, Ekspert Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska z siedzibą w Warszawie.

Panel ekspercki:
  • Hanna Grunt, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
  • dr Joanna Mazurkiewicz, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
  • Krzysztof Baranowski, Inżynier Kontraktu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie.
  • Beata Frontczak, Współwłaścicielka VN Consulting Laboratorium Innowacji w Koninie.

Miejsce: sala nr 3B.

14.00 - 15.00. Prelekcja: „System wsparcia doradczego w zakresie efektywności energetycznej i OZE
w nowej perspektywie finansowej”.

Prowadzenie:
  • Hanna Grunt – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu.
  •  Maciej Lum – Koordynator Doradców Energetycznych WFOŚiGW w Poznaniu.
  • Kinga Świtalska – Doradca Energetyczny WFOŚiGW w Poznaniu.

Miejsce: sala nr 3B.

16.00 - 18.00. Wykład wraz z panelem eksperckim: „Wody geotermalne bogactwem i przyszłością ziemi konińskiej”.

Wykładowca: prof. dr hab. inż. Wojciech Górecki, Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie.

Panel ekspercki:
  • Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
  • Beata Wiszniewska,Dyrektor Generalny Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej i Rozproszonej w Warszawie.
  • Stanisław Jarecki, Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Koninie.
  • prof. Zbigniew Kasztelewicz, Przewodniczący Rady Konsultacyjnej ds. Gospodarczych przy Prezydencie Miasta Konina.
  • dr Artur Zimny, Dziekan Wydziału Społeczno-Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.
  • Grażyna Twardowska – Gałek, Doradca Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie.

Miejsce: sala nr 3B.

Partnerskie Targi Przedsiębiorczości Odnawialne Źródła Energii.
Dni Przedsiębiorczości.

Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, przy ulicy Przyjaźni 1.

Program: Dzień 2.  22 maja 2015 r. (piątek)

• 9.00 - 10.00. Wykład „Studia i co dalej? Praca na etacie czy własny biznes?”.
  • dr Szymon Zimniewicz, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.
Miejsce: sala nr 5B.

• 10.00 - 11.00. Wykład „Od pomysłu do sukcesu, czyli ocena szans na sukces w biznesie”.
  •  dr Dariusz Stronka, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.
Miejsce: sala nr 5B.

• 11.00 - 12.00. Wykład „Warunki skutecznego przywództwa w biznesie”.
  • prof. H. Mruk, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Miejsce: sala nr 5B.

• 13.00 - 14.00. Wykład „Wykorzystanie środków unijnych na rozwój biznesu w nowej perspektywie finansowej”.
  •  Sonia Leszkowicz – Baczyńska, Kierownik Działu Sprzedaży, Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego Sp. z o.o.  Poznań.

Miejsce: sala nr 5B.

Rozstrzygnięcie konkursów: 22 maja 2015 r.

• 12.15 - 13.00.
  1. Konkurs plastyczny „Mój pomysł na biznes i wynalazki”.
  2. Konkurs  „Młody przedsiębiorca – pomysł na biznes z uwzględnieniem wiedzy o przedsiębiorczości dla szkół ponadgimnazjalnych”.

Miejsce: Aula (miejsce wystawiennicze) – scena.

Prowadzący: Janusz Lipiński.

Wyróżnienia dla wystawców: 22 maja 2015 r.

• 14.15 - 15.00.
  1. Wyróżnienie w kategorii: Rozwiązania innowacyjne.
  2. Wyróżnienie w kategorii: profesjonalna prezentacja oferty podczas Partnerskich Targów Przedsiębiorczości.

Miejsce: Aula (miejsce wystawiennicze) – scena.
Prowadzący wydarzenie: Janusz Lipiński.